خبرهای با اهمیت از ایران خودرو | سهام بین

همزمان با صف خرید غول خودروسازی ایران حجت الله صیدی نایب رئیس هیئت مدیره ایران خودرو به بورس 24 گفت:
- آمار تولید سال ٩٦ در کدال قرار گرفته است و وضعیت مشخص است. برای سال ٩٦ حدود ١٠ تومان سود پیش بینی شده است.این پیش بینی اولیه است و در صورتی که تغییری در میزان تولید و فروش رخ دهد به بازار اعلام خواهد شد.عملکرد خود ایران خودرو بر مبنای پیش بینی بهتر است اما با توجه به زیانی که در ایران خودرو دیزل داریم سود سال به حدود ١٠ تومان می رسد.
- فعلا زمان قطعی برای عرضه و قیمت پژو ٢٠٠٨ مشخص نیست اما پژو 2008 در چند ماه آینده وارد بازار خواهد شد و ثبت نام این خودرو در یکی دو ماه آینده عملیاتی خواهد شد. در خصوص تاریخ دقیق عرضه و ثبت نام تصمیم گیری نشده است. فاز تولید 2008 کلید خورده است و به زمانی که خودرو ها به تعدادی که قابل تحویل باشد رسید ثبت نام و فروش شروع خواهد شد. در تلاش هستیم تا قیمت خودرو زیر 100 میلیون باشد، اما در خصوص قیمت قطعی هنوز تصمیم گیری نشده و بستگی به متغیر های بازار هم دارد.
- نهادی که بطور مستمر و تعریف شده ای به عنوان بازارگردان در سهام حضور داشته باشد در نظر نگرفته ایم. روند تغییرات ارزش سهم بر مبنای عرضه و تقاضای بازار و در دست سهامداران است. اما با توجه به میزان سهامی که سرمایه گذاری سمند و نگار نصر سهم دارد، این دو شرکت در راستای جلوگیری از بروز هیجان در سهم نقش فعال تری دارند، و به نوعی نقش تعادلی و حمایتی در سهم دارند. اما در شرایط معمول روند حرکتی سهم بر اساس عملکرد بازار است. در زمان هیجان بازار وضعیت سهم را بیشتر این دو شرکت نرمال می کنند.
- میزان فروش ایران خودرو در ماه های پایانی سال رشد قابل توجهی داشته و در سال 95 به طور متوسط روزانه 2500 دستگاه فروش داشتیم. در صورتی که در دو سال ٩٣ و ٩٤ این میزان در محدوده 1800تا2000 دستگاه بود.
- در حال حاضر ایران خودرو مانند گذشته با شرکت کروز تعاملات کاری دارد و برخی قطعات را از گذشته تاکنون از کروز تامین می کند. کروز قطعات مهمی مانند مجموعه های برقی و اتوماسیون و الکتریکال و کنترل ماشین را برای ایران خودرو تامین می کند. علاوه بر تعاملات کاری، کروز یک سیت هیئت مدیره ایران خودرو را نیز در اختیار دارد.
- فعلا هیچ برنامه ای برای افزایش سرمایه نداریم و صحبت جدی ای در این خصوص نیست. مصوبه افزایش سرمایه قبل از هر چیز باید در هیئت مدیره مطرح شود و این امر صورت نگرفته و در دستور کار هم نیست.
- قرارداد بنز به مراحل خوبی رسیده است و بخش های مهم آن عملیاتی شده است. قرار داد بنز با ایران مانند قرار داد پژو نبود که فقط طرف قرارداد خود ایران خودرو باشد. بنز با گواه خودرو دیزل نیز در خال مذاکره است. بنابراین این قرارداد پیچیدگی های خاص خود را دارد و تنظیم هماهنگی های آن قدری زمان بر است. اما مذاکرات در حال اجراست و پیشرفت خوبی حاصل شده است و مراحل نهایی را طی می کند.
- برای مجمع امسال ایران خودرو سود ده بوده است و در مجمع این شرکت بند تصمیم گیری در خصوص سود هم وجود خواهد داشت. سود قابل تقسیم داریم. این موضوع باید در مجمع مورد بررسی قرار گیرد.
- شرایط حال حاضر خودرو دیزل مربوط به رکود بازار است. باید صنعت حمل و نقل قدری راه بیفتد چراکه شرایط رکود بازار بر صنعت خودرو های سنگین تاثیر گذار است. ساختار هزینه ها تا حدی اصلاح شده است و در برنامه است تا بازارهای جدید پیدا کنیم. به طور کلی خودرو سنیگن بازار راکدی دارد.  

دیدگاه خود را بیان کنید.
دیدگاه کاربران (0)
نتیجه‌ای یافت نشد.